Menu
Manažer oblasti: +420 720 959 505
Zpět na výpis

Budějovický 1/2Maraton

8.4.2020 14:55 – O půmaraton nepřijdeme, známe nový termín.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice odstartuje v sobotu 31. října

Celý text od RunCzech:
Postupně jsme rozhodovali o osudu jednotlivých akcí. Ty, které se měly konat v jarním období až do konce června, musely být v původně oznámených termínech zrušeny. Důvodem je nouzový stav vyhlášený Vládou ČR v souvislosti s šířením epidemie koronaviru Covid-19 a navazující přijatá krizová opatření. Přípravy závodů, které probíhají intenzivně vždy několik měsíců  předem, jsou aktuálními omezeními zcela znemožněny. Plně tak respektujeme veškerá preventivní a krizová opatření a věříme, že se situace dostane co nejrychleji do pořádku.

Pro první jarní závod sezóny v České republice, Sportisimo 1/2Maraton Praha, se našel nový termín 6. září 2020. Květnový Volkswagen Maratonský víkend se v letošním roce bude konat 10. - 11. října. V sobotu 10. října se proběhnou pražskou Stromovkou všichni nadšenci, bez ohledu na věk - konat se zde bude Procházka se psy a dm rodinný běh. V neděli 11. října pak odstartuje hlavní závod: Volkswagen Maraton Praha

Nové datum hledaly i ostatní zrušené závody, které byly původně součástí jarní sezóny: 

  • Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary se uskuteční v sobotu 24. října 
  • Mattoni 1/2Maraton České Budějovice odstartuje v sobotu 31. října
  • Mattoni 1/2Maraton Olomouc zahájí letošní sezónu v neděli 30. srpna ráno - bude upřesněno

Nové termíny jsme ladili s městy, kraji, partnery, dodavateli i Českým atletickým svazem. Víme, že termíny nebudou vyhovovat všem běžcům, ale bohužel je situace v letošním roce velmi nestandardní. Musíme to překonat, táhnout za jeden provaz a těšit se na příští rok, který už snad bude tradiční. Ohromě nás mrzí, že nemůžeme všem běžcům vyjít vstříc, víme, že se jim závody kryjí nebo že je jich příliš mnoho během krátkého časového úseku, ale musíme se přizpůsobit tomu, co je momentálně možné.

Všem registrovaným běžcům se startovné automaticky převádí na nový termín. Komu by nový termín nevyhovoval, může zdarma využít přeregistraci na jiného závodníka nebo si registraci přesunout na rok 2021. Konkrétní postup a bližší informace získají běžci na svůj e-mail během následujících týdnů.

Pražská štafeta, v té podobě jak ji známe, se v letošním roce ruší. Všechny registrované týmy si mohou svou registraci přesunout na jednu ze štafet v rámci RunCzech závodů 2020 nebo si vybrat pro všechny členy individuální závod. O konkrétním postupu bude organizátor informovat prostřednictvím e-mailu.

Aby RunCzech poděkoval zdravotníkům za jejich nasazení v momentální situaci, budou mít lékaři, zdravotní sestry a záchranná služba registrace na závody v letošním roce zdarma. Aby si po náročných měsících užili aktivně strávený čas s celou rodinou, mohou si společně zaběhnout dm rodinné běhy zdarma.