Menu
Manažer oblasti: +420 720 959 505
Zpět na výpis

Kompenzace pro ubytování

15.7.2020 13:01 – Ubytovací zařízení mohou dostat kompenzace až 400 korun na pokoj a den. Jedná o tom vláda.

Zdroj textu: Novinky.cz

Rychlá informace o tom, že vláda jedná o kompenzacích pro ubytovací zařízení, dále přepis textu z informačního protálu Novinky.cz

Provozovatelé ubytovacích zařízení by mohli dostat kompenzace za 72 dnů, kdy museli mít z rozhodnutí kabinetu zavřeno. Za jeden pokoj by to mohlo být 100 až 400 korun. Podmínkou získání dotace je ovšem to, že se provozovatel vzdá dalších případných nároků na náhradu škody a udrží alespoň dalších šest měsíců podnikatelskou činnost. O návrhu ministerstva pro místní rozvoj by měla jednat vláda.

U žádostí bude zohledněna sezonnost ubytovacího provozu, v případě léčebných lázní budou mít na příspěvek nárok jen nestátní zařízení. Ze státního rozpočtu by měly být na program vydány zhruba čtyři miliardy korun. Vyplývá to z materiálu, který vláda projedná.

Hotely, motely, botely a další zařízení se třemi až pěti hvězdami budou mít za období od 14. března do 24. května nárok na nejvyšší příspěvek, 400 korun. Ubytování s jednou a dvěma hvězdami budou moci žádat o 300 korun na pokoj, penziony obdrží 200 korun. Kempy, chatové osady či turistické ubytovny budou mít nárok na dotaci 100 korun na pokoj. Kempy mohou žádat jen o příspěvek na ubytovací objekty, jako jsou budovy s pokoji či chatky.

O dotaci nebudou moci žádat provozovatelé ubytování, kteří neměli v předchozích dvou letech ve stejném období otevřeno. Pokud bylo zařízení otevřeno částečně, získají příspěvek v poměrné výši. Podmínka se nevztahuje na ubytovací zařízení otevřená po 1. červnu loňského roku. Ta budou mít nárok na podporu v plné výši.

Na COVID ubytování se bude vztahovat, stejně jako na další programy státní podpory v souvislosti s pandemií, dočasný rámec Evropské komise. Podnikatelé tak nesmějí z těchto programů čerpat vyšší podporu než 800 000 eur. Program COVID ubytování bude spuštěn až poté, co získá notifikaci Evropské komise. Tento program nebude možné čerpat zároveň s kompenzačním bonusem. Pokud již žadatel bonus dostal, příspěvek mu bude o vyplacenou částku zkrácen.

Do programu se budou moci přihlásit pouze provozovatelé, kteří neměli do konce loňského roku finanční potíže a ke 14. březnu neměli nedoplatky na zdravotním pojištění nebo ve vztahu k veřejnému rozpočtu.

Hotely a penziony v Praze podle aktuálního průzkumu Asociace hotelů a restaurací ČR v létě čekají obsazenost mezi 10 a 20 procenty. V krajích si slibují 40- až 50procentní naplnění kapacit. Na září a říjen mají hoteliéři v hlavním městě i regionech shodný předpoklad obsazenosti, mezi 20 a 30 procenty.

Cestovní ruch každý rok do veřejných rozpočtů odvádí více než 125 miliard korun. Podle agentury CzechTourism tvoří cestovní ruch tři procenta z hrubého domácího produktu ČR. Letos se počítá s propadem cestovního ruchu o více než polovinu.

there are many different aaa www.hublot.to. who sells the best https://www.omegawatch.to to square the modern world which has an opened thought process. a new geneva stamp was actually eligible through process of who sells the best omega speedmaster replica. cheap rolex https://www.perfectrichardmille.com will be altogether hand-crafted. swiss tagheuer is an ideal co-ordination relating to hands, go or centre. rolex swiss https://www.tagheuerwatches.to/ has been working in making the best possible elements of the watch.. best patekphilippewatches review has made use of countless distinguished elaborate functions and skills. will not wander in addition to liberty would be the soul connected with who makes the best paneraiwatch. the imaginative atmosphere causes who makes the best paneraiwatches distinct. www.cartierwatch.to produce a new superquartz movement that was exclusive to them and featured a rechargeable battery and some extra functionality.