Menu
Manažer oblasti: +420 720 959 505
Zpět na výpis

Travelcon má za sebou pátý ročník

22.4.2021 08:58 – Hlavním mediálním partnerem Travelconu 2021 byl COT. Společnost letos představila novou platformu Celý o turismu, kde se můžete dočíst souhrn letošních informací, co na konferenci bylo zmíněno.

Letošní online ročník odborné konference pořádané tradičně Jihočeskou centrálou cestovního ruchu a destinační společností Českobudějovicko-Hlubocko se zaměřil především na možnosti restartu turismu po koronavirové krizi. Součástí bylo také vyhlášení výsledků Velké ceny cestovního ruchu 2020/2021.

Při organizaci pátého ročníku Travelconu vsadili pořadatelé na osvědčenou kartu. Podobně jako v minulých letech probíhal program souběžně ve dvou (tentokrát opět virtuálních) sálech, mezi kterými mohli sledující libovolně přepínat a sledovat tak to, co je nejvíce zajímalo. Při výběru řečníků padla volba jak na jména osvědčená v minulých letech, tak na nové osobnosti. Tematicky se program zaměřil především na různé aspekty restartu domácího cestovního ruchu, nechyběly ale ani klasické marketingové přednášky, případové studie a rozbory aktuálních trendů. „Jak se změnilo vnímání cestovního ruchu v souvislosti s pandemií covid-19? Jak čelí nové realitě top destinace? Jaké jsou současné trendy podnikání v gastronomii? Co dělat s vizuálním smogem ve městě? A jak vyvažovat negativní dopady turismu?“ To je jen několik z mnoha otázek, na které se letošní Travelcon pokusil najít odpovědi. Bonusem bylo čtvrteční slavnostní vyhlašování výsledků 14. ročníku Velké ceny cestovního ruchu, kterému se věnujeme v samostatném článku, a také debata se zástupci vítězných projektů ve všech čtyřech soutěžních kategoriích. Pro úplnost dodejme, že na rozdíl od loňska byla účast na konferenci zpoplatněna (vstupenka stála 800 korun), každý účastník měl ale možnost získat vstup zdarma díky zaslání video pozdravu s vysvětlením, co pro něj Travelcon znamená a na co z programu se nejvíce těší.

Ohlednutí za prvním a druhým dnem najdete na stránkách Celý o turismu.