Menu
Manažer oblasti: +420 720 959 505
Zpět na výpis

Restart 2021

29.4.2021 08:53 – Informace k připravované kampani Restart 2021 na Budějovicku.

Turistická oblast Budějovicko se za podpory města České Budějovice a města Hluboká nad Vltavou rozhodla pokračovat ve stylu loňského programu podpory návštěvníků města, kteří se ubytují na delší dobu.

Cílem programu je v roce 2021 akcentovat období mimo hlavní sezonu, tj. slevové poukazy nelze využít v měsících červenec a srpen 2021.

Základní informace 

Počet osob: 2-6 (jedna starší 18 let)
Délka pobytu: V termínu do 30.6.2021 je to 2-7 nocí, v termínu 1.9.2021-30.11.2021 je to 3-7 nocí.
Pro koho (zákazník): Kdokoliv si vygeneruje voucher na stránkách dovolena.jiznicechy.cz - lze využít i opakovaně a bez ohledu na národnost (ovšem webové stránky budou prozatím v českém jazyku). Tato sleva by měla sloužit pro získání nových rezervací a zvýšit tak poptávku.
Pro koho (ubytovatel): Určeno pro hromadná ubytovací zařízení na katastrálním území zapojených měst, tj. České Budějovice a Hluboká nad Vltavou.
Kolik: Sleva je stejná jako loňský rok, tj. 30% z ceny ubytování/osoba/noc - maximálně však 300 Kč/osoba/noc.
Rozpočet: Na kampaň je vyčleněno v Českých Budějovicích 1 000 000 Kč a v Hluboké nad Vltavou 400 000/800 000 Kč - jeden ubytovatel může využít maximálně 100 000 Kč.
Voucher: Platnost zákazníkova voucheru je 48 hodin, do té doby je potřeba mu z recepce ubytování potvrdit a validovat voucher v našem administračním systému (kde bude probíhat i vyúčtování) - tím se zarezervují peníze pro pozdější proplacení.
Začátek kampaně: Podpisy smluv s ubytovateli probíhají duben/květen - po zanesení do systému bychom chtěli mít připraveno technologicky a začít propagovat možnost využít tuto slevu. Záleží na otevření hotelů, ale můžeme v první fázi pracovat s rezervací podzimních termínů. Naší vizí je mít funkční systém k 8.5.2021 a tento den "vítat" první návštěvníky na kampaňovém webu.
Proplácení peněz: Sleva bude ubytovateli nahrazena na základě odevzdaného vyúčtování (vzor faktury a časté problémy níže) do administrace programu v cyklu 1x za týden.

Možnost dotazů

K celé realizaci budou probíhat 2 online workshopy a bude vytvořen instruktážní dokument.
5.5.2021 od 9:00 do 10:00 - Úvodní informace
10.5.2021 od 14:00 do 15:00 - Otázky a odpovědi z praxe
Stačí se přihlásit do této online místnosti kdykoliv v uvedeném čase: https://webinar.cb-hl.cz/budejovicko2021 (doporučujeme prohlížeč Google Chrome a počítač s kamerou a mikrofonem - systém běží na platformě Jitsi Meet, kterou podporuje i aplikace do mobilních telefonů, které lze případně také využít).
Jsem vám samozřejmě k dispozici i na telefonu 720 959 505 nebo e-mailu polansky@cb-hl.cz.

Rychlé odkazy

Vzorová smlouva pro ubytovatele na území města České Budějovice
Vzorová smlouva pro ubytovatele na území města Hluboká nad Vltavou
Infografika s přehledem podmínek čerpání
Vzorová faktura

Podmínky pro získání slevy na ubytování
K získání slevy je nutné, aby si klient nechal na portálu dovolena.jiznicechy.cz vystavit slevový voucher.

Slevu lze uplatnit pouze v ubytovacích zařízeních uvedených na portálu dovolena.jiznicechy.cz. Tento seznam se může průběžně aktualizovat. Z webu proběhne přímý proklik na webové stránky ubytovatele, kde probíhá rezervace. Délka platnosti voucheru je 48 hodin, následně je potřeba vygenerovat nový.
Momentálně zobrazujeme ubytovatele zapojené do loňské kampaně.

- Slevu je možné čerpat na pobyt od 2 do 7 nocí (v termínu do 30.6.) a na pobyt od 3 do 7 nocí (v termínu 1.9.-30.11.) - pobyt může být samozřejmě delší, ale již bez slevy.
- Sleva činí 30 % z původní ceny, maximálně však 300 Kč/osoba/noc.
- Sleva se vztahuje pouze na ubytování, nikoliv i na stravu a další doplňkové služby.

Na rezervace provedené dříve a jinou cestou než dle pokynů portálu dovolena.jiznicechy.cz se sleva nevztahuje.

Zapojení do systému - určeno pro hromadná ubytovací zařízení (HUZ) dle definice ČSÚ s celoročním provozem (přehled HUZ).
 

V praxi

Kroky realizace - návštěvník
Hostem čerpajícím slevu je rodina, tvořená minimálně 2 osobami, z nichž minimálně jedna je dospělá, maximálně však 6 osobami.

Krok č. 1: Potenciální host se zaregistruje na webovém portálu dovolena.jiznicechy.cz. Na základě registrace zažádá o vygenerování unikátního kódu - voucheru na jméno (pro všechny členy rodiny/skupiny). Každý potenciální host může využít více voucherů v případě opakovaného pobytu. Vygenerování voucheru je podmíněno schválením podmínek včetně souhlasu se zpracováním osobních údajů. Vygenerovaný voucher bude systémem okamžitě zaslán na email hosta (zastupující rodinu/skupinu).

Krok č. 2: Po vygenerování voucheru si host v průběhu nejpozději 48 hodin vybere a zarezervuje na stejném portálu ze zapojených ubytovacích kapacit a proklikem se dostane na rezervační systém ubytovatele. Zde si svůj pobyt do 48 hodin zarezervuje s tím, že uvede voucher do této rezervace. Ubytovací kapacita v administračním prostředí portálu potvrdí přijetí voucheru a tímto krokem dojde ke spárování vygenerovaného voucheru s konkrétním ubytováním. Host následně ze systému obdrží emailové potvrzení spárování. Pokud ke spárování neproběhne do 48 hodin, je voucher neplatný a je vrácen zpět do oběhu.

Krok č. 3: Host vyčerpá ubytovací služby a při závěrečném vyúčtování je mu z platby odečtena sleva 30 %, maximálně 300 Kč/osoba/noc. Součástí slevy nejsou stravovací či jiné služby čerpané během pobytu.

Postřehy z loňské praxe k vyúčtování:

 • Špatně spočítaná sleva – sleva se počítá BEZ poplatku obci, sleva nepodléhá DPH
 • Na faktuře nemůže být pouze konečná částka již po slevě. Musí být uvedena celková částka před slevou, po slevě a pod tím kolonka s vypočítanou slevou.
 • Vystavená faktura MUSÍ být vždy na FYZICKOU osobu = majitel voucheru
 • Nahrávají se pouze faktury, kde ubytovaní již proběhlo, pakliže se nahrají faktury s ubytováním, které bude probíhat v budoucnu, budou tyto faktury vyřazeny a bude nutnost po využití a „odubytování“ nahrát znovu. Zbytečná práce jak pro nás, tak i pro vystavující. (Už řešíme s programátorem)
 • Forma úhrady : 
  • pokud je platba převodním příkazem, je nutnost doložit výpis z účtu
  • pokud je platba kartou, nutnost je také doložit doklad z terminálu
  • pokud je na FA označena platba v hotovosti, žádná jiná náležitost není třeba
 • Z textu na faktuře musí být jasné o kolik nocí a osob se jedná
 • V případě lázní a balíčků musí být na faktuře jasná částka za ubytování
welcome to shop replica hublot mp.demanding output prerequisites usually are very long in addition to trusted the best patek philippe gondolo quartz diamond grey dial ladies watch 4972g 001 in the world safeguard.