Menu
Manažer oblasti: +420 720 959 505
Zpět na výpis

Konference cestovního ruchu Travelcon 2022

14.2.2022 12:20 – ​​​​​​​Jihočeská centrála cestovního ruchu už naplno rozjela přípravu letošního Travelconu. Konference po dvou on-line ročnících opět počítá s fyzickou účastí diváků. Nový termín 21.-22.4.2022.

Přes 600 registrovaných účastníků, 50 přednášejících a více než 1500 zhlédnutí záznamu programu, který zahrnoval 20 odborných témat, rozebíraných do detailu ve třech sálech v Českých Budějovicích a Praze, spolu s vyhlášením Velké ceny cestovního ruchu. Takový byl loňský pátý ročník dnes už tradiční konference cestovního ruchu Travelcon v režii Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR). Letošní šestý ročník se uskuteční ve dnech 21. - 22. dubna 2022 a vrací se do původní prezenční formy.

„Hlavní téma konference určila nová vláda svým programovým prohlášením o cestovním ruchu. Na Travelconu bychom proto zástupcům ministerstev klíčových pro cestovní ruch rádi dali prostor pro představení vizí na následující roky. Uvědomujeme si, jak důležitá je spolupráce se zahraničními partnery, z toho důvodu nebude chybět „česko-rakouský“ blok, věnovaný převážně kultuře. A v neposlední řadě nezapomeneme ani na nové trendy v turismu,“vyjmenoval ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Petr Soukup tři hlavní tematické okruhy programu. 

Konferenci budou moci ve dvou sálech kina Cinestar v obchodním centru IGY v Českých Budějovicích navštívit všichni zájemci, kteří si zakoupí on-line vstupenku: „Cena vstupenky činí 800 korun. Do konce února nabízíme možnost získání dvou vstupenek za cenu jedné po zadání kódu 1+1 při registraci. Veškeré potřebné informace a registrační formulář najdete na webových stránkách konference www.travelcon.cz,“ poznamenala koordinátorka registrací Jaroslava Janečková.

Loňský ročník si pak lze stručně připomenout zde. „Webové stránky se budou postupně plnit informacemi o přednášejících i jednotlivých přednáškách. Spolupořadatelem letošního ročníku je již tradičně Destinační společnost Českobudějovicko-Hlubocko, hlavním partnerem agentura CzechTourism a hlavním mediálním partnerem COT – Celý o turismu,“ doplnila koordinátorka programu Marie Machalová.

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) je organizace zřízená Jihočeským krajem k výkonu funkce destinačního managementu pro region jižní Čechy. Hlavním cílem je realizace projektů zaměřených na rozvoj turistické nabídky a prezentace regionu jako turisticky atraktivní destinace 
v tuzemsku i zahraničí. Tvoří produktové linie a zajišťuje vydávání tištěných propagačních materiálů. JCCR je provozovatelem Informačního Systému Cestovního Ruchu Jihočeského kraje 
na www.jiznicechy.cz. JCCR koordinuje činnost turistických oblastí na území Jihočeského kraje, spolupracuje s městy a obcemi, infocentry a subjekty cestovního ruchu z veřejného i soukromého sektoru. Úzce spolupracuje s agenturou CzechTourism, včetně jejích zahraničních zastoupení, 
komunikuje a spolupracuje se zahraničními partnery při tvorbě a realizaci přeshraničních projektů.